Strona główna  »   Porady Kulinarne  »   Toster czy opiekacz do kanapek - co wybrać?

Toster czy opiekacz do kanapek - co wybrać?

-
Toster czy opiekacz do kanapek - co wybrać? Kto nie uwielbia gorących kanapek? Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że toster i opiekacz to dwa zupełnie inne urządzenia. Czym się różnią? Jak działają? Poznaj rozwiązanie odwiecznej zagadki.
Nazywanie opiekacza tosterem, a tostera opiekaczem to często stosowane uproszczenie, które może wprowadzić jednak spory zamęt? zwłaszcza jeżeli planujesz zakup któregoś z tych urządzeń. Najwyższy czas raz na zawsze rozwiać wątpliwości związane z nazewnictwem.

Opiekacz do kanapek? Zrobi pyszne sandwiche!


Opiekacz do kanapek (zwany również sandwicherem) to urządzenie, w którym poziomo układasz kromki chleba z umieszczonymi w środku wybranymi dodatkami? Najczęściej jest ser, szynka i pomidory, jednak w tej kwestii ogranicza Cię tylko Twoja kulinarna wyobraźnia. Po zamknięciu pokrywy opiekacz, jak wskazuje na to jego nazwa, opieka chleb i roztapia ser. O osiągnięciu odpowiedniej temperatury poinformuje Cię zapalenie się zielonej lampki. Gotowe kanapki musisz samodzielnie wyjąć z opiekacza? Najlepiej za pomocą drewnianej łyżki, która nie zarysuje telefonowi powłoki. I gotowe!

Na rynku istnieją opiekacze z wymiennymi wkładami? Poza płytkami do przygotowania grzanek do urządzenia dołączane są płytki do robienia gofrów, płytki do grillowania warzyw lub mięsa. Dzięki temu wyjątkowo praktycznemu rozwiązaniu opiekacz może pełnić funkcję elektrycznego grilla i gofrownicy.

Toster? Niezbędny do śniadania


Toster jest z kolei urządzeniem, które przygotowuje pojedyncze kromki bez dodatków. Kwadratowa kromka chleba tostowego podgrzewana jest w pozycji pionowej, a po zakończeniu opiekania prosty mechanizm sprężynowy wyrzuca gotową grzankę na zewnątrz. W bardziej zaawansowanych modelach czas i moc grzania można określić samodzielnie, prostsze tostery oferują jedno, domyślne ustawienie. Przygotowane grzanki można zjeść na słodko? Z dżemem lub miodem lub na słono - posmarować je serkiem topionym, czy położyć na nie ser żółty i wędlinę. Możliwości jest naprawdę wiele.

Znasz już różnicę między tymi dwoma urządzeniami, teraz czas na strategiczną decyzję: które urządzenie wybrać? Toster czy opiekacz do kanapek? To już kwestia Twoich preferencji kulinarnych. Szeroką ofertę tosterów renomowanych producentów znajdziesz na platformie eMAG: https://www.emag.pl/tostery/c.


Artykuł sponsorowany17-12-2019