Strona główna  »   Porady Kulinarne  »   TEST: Wyciskarka Philips HR1897

TEST: Wyciskarka Philips HR1897

-
TEST: Wyciskarka Philips HR1897 Do naszego redakcyjnego studia kuchennego dotarła na testy wyciskarka Philips HR1897. Urządzenie niezwykle estetyczne - smukłe i o bardzo nowoczesnym wyglądzie. A jak się sprawdziło? Przeczytajcie koniecznie!
Wyciskarka czy sokowirówka

Wyniki badań przeprowadzonych przez Universität für Bodenkultur w Wiedniu pokazują, że przeciętna zawartość witamin w sokach przygotowanych przy pomocy obu typów urządzeń jest zbliżona. Mogą jednak występować wahania w zależności od użytych składników, zastosowanych urządzeń i wybranej jednej z dwóch technologii.
Jeśli zależy Ci na zachowaniu jak największej dawki witamin C lub E wybierz wyciskarkę, jeśli K lub A postaw na sokowirówkę.
W porównaniu z sokami przygotowanymi w sokowirówkach szybkoobrotowych, te zrobione przy użyciu wyciskarek są bogatsze w błonnik.
Sok z wyciskarki zapewnia uczucie sytości na dłużej, a drogocenny błonnik dodatkowo wspiera układ pokarmowy i odpornościowy naszego organizmu. Wyciskarka świetnie poradzi sobie zarówno z miękkim składnikami (np. truskawkami, borówkami, pomidorami i pomarańczami), jak i trwałymi owocami i warzywami.
Rozpoczynamy pracę

Montaż urządzenia jest banalnie prosty i zajmuje kilka minut. Korpus wyciskarki wykonany został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, dzięki czemu testowane urządzenie jest stosunkowo lekkie. Oczywiście śruba ślimakowa i klips blokujący są metalowe.

Wyciskamy sok

Zachwyciła nas zastosowana technologia MicroMasticating, dzięki której składniki zostają rozdrobnione na mniejsze kawałki. Umożliwia to uzyskanie soku z 90 procentową zawartością owoców (sic!).
Wyciskarka została także wyposażona w funkcję QuickClean, dzięki której umycie całego urządzenia zajmuje zaledwie minutę. Dodatkowym udogodnieniem jest funkcja blokady kapania. Philips Avance HR1897 podczas pracy jest niekłopotliwa - nie rozbryzguje soku ani nie brudzi otoczenia. Pracuje jednak dość głośno i powoli. Ale za to sok jaki otrzymujemy jest naprawdę wyśmienity - gęsty, mętny i przepyszny!
Po zakończonym wyciskaniu musimy pamiętać o uruchomieniu funkcji wstępnego czyszczenia. Dzięki temu specjalnemu programowi sok jest wyciskany do ostatniej kropli, a jednocześnie czyszczone jest wnętrze urządzenia.

Ocena redakcji

Wyciskarka wysokiej jakości, estetyczna i dająca bardzo dobry w smaku sok, który zawiera do 90% owoców i warzyw. To na pewno produkt, który warto wziąć pod uwagę, jeśli myślisz o zakupie wyciskarki wolnoobrotowej.
08-11-2017