Strona główna  »   Porady Kulinarne  »   Na tropie idealnego ekspresu kapsułkowego

Na tropie idealnego ekspresu kapsułkowego

-
Na tropie idealnego ekspresu kapsułkowego Nic tak nie poprawia humoru i nie dodaje energii, jak pyszna kawa z własnego ekspresu. Szczególnie, gdy jest to ekspres do kawy na kapsułki, który pozwala w kilka chwil wyczarować ten aromatyczny napój i to w ulubionych przez nas formie, jak i smaku. Rynek pełen jest urządzeń tego typu, dlatego podpowiadamy, jak wybrać najlepsze z nich. Pokazujemy też korzyści z posiadania takiego ekspresu w typowym gospodarstwie domowym.
Nowoczesne wzornictwo i praktyczne zastosowanie

Tak najkrócej można by opisać, czym jest ekspres na kapsułki. Te ciśnieniowe modele ekspresów do kawy stają się coraz modniejsze. Można je spotkać w biurach, a także różnego rodzaju lokalach gastronomicznych. Ułatwiają przyrządzanie smacznej i aromatycznej kawy. Swoją popularność zawdzięczają wielu innym przydatnym cechom, w jakie wyposażają je ich producenci. Do najważniejszych zalet ekspresów kapsułkowych należą:

 • prosta obsługa,
 • łatwość w utrzymaniu w czystości,
 • bezproblemowy dostęp do wkładów;
 • szybkość działania,
 • przystępna cena.

Na uwagę zasługuje również wysoka estetyka wykonania tych urządzeń. Oko cieszy też nowoczesna stylistyka i bogata kolorystyka. Dzięki temu z łatwością można dopasować model ekspresu do barw dominujących w kuchni czy lokalu gastronomicznym.

Dlaczego ekspres na kapsułki jest najlepszy do domowego stosowania?

Czy ekspresy na kapsułki to dobre rozwiązanie do domowego gospodarstwa? Przyglądając się ich zaletom bez wątpienia można uznać, że tak. Przede wszystkim zużywają one niewiele energii, a niektóre dodatkowo posiadają funkcję automatycznego wyłączania. Jest to ważne dla domowego budżetu. Są łatwe w utrzymaniu w czystości. Często ich producenci wyposażają je w funkcję automatycznego odkamieniania i czyszczenia. Warto zaznaczyć, że urządzenia wykonane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a przy tym cechuje je bezawaryjność pracy. To z kolei powoduje, że taki ekspres kapsułkowy posłuży nam przez długie lata, ciesząc przy tym nasze oczy swoim niepowtarzalnym designem. Sporą zaletą jest też krótki czas przygotowania napoju przez maszynę. Jest to ważne zwłaszcza dla osób, które są zabiegane, a bez kawy nie wyobrażają sobie funkcjonowania. To także dobry pomysł, gdy często urządzamy przyjęcia dla większej liczby znajomych. Ekspres na kapsułki cechuje też łatwość w obsłudze. Wystarczy wybrać kapsułkę z ulubionym smakiem czy gatunkiem kawy. Umieścić ją we właściwym miejscu. Włączyć ekspres i już po kilku chwilach można cieszyć się smakiem ukochanego napoju. Niektóre z modeli pozwalają też na przygotowanie przy ich użyciu herbaty, czy gorącej czekolady.

Urządzenia tego typu gwarantują ponadto wyśmienity smak kawy, co może mieć kluczowe znaczenie szczególnie dla smakoszy. Pijąc kawę z takiego ekspresu można odnieść wrażenie, że jesteśmy w wykwintnej włoskiej kawiarni czy restauracji.

Jak wybrać najlepszy ekspres kapsułkowy?

Producenci tego typu urządzeń dają swoim klientom wiele możliwości. Z pewnością wartymi naszej uwagi są ekspresy na kapsułki Krups (http://www.krups.com.pl/products/37), ich modele wyróżniają się przede wszystkim wysoką jakością materiałów, z jakich zostały wykonane. Ponadto posiadają one wiele bardzo przydatnych przeciętnemu użytkownikowi funkcji. Do najważniejszych należą:

 • program EKO ? jest to funkcja automatycznego wyłączania urządzenia po kilku minutach bezczynności, w ten sposób można zaoszczędzić na prądzie;
 • niewielkie rozmiary ? dzięki czemu bez problemu urządzenie zmieści się nawet na niewielkim blacie;
 • lekkość ? co sprawia, że ekspres można z łatwością przenosić i ustawiać w wybranym miejscu;
 • funkcja Thermoblock ? mechanizm przyspieszonego podgrzewania wody co również ma wpływ na szybkość przygotowania napoju;
 • funkcja automatycznego usuwania zużytych kapsułek ? co usprawnia obsługę urządzenia;
 • regulacja ilości kawy wlewanej do filiżanki.

Warto też podkreślić, że modele Krups wyróżnia oryginalny design, co sprawia, że właśnie urządzenia tego producenta budzą obecnie największe zainteresowanie wśród nabywców. Stanowią one jednocześnie swoistą ozdobę danego pomieszczenia. Dlatego często znajdują się w centralnym miejscu w kuchni, a niekiedy nawet zaszczytne miejsce w salonie.

Reasumując ekspres na kapsułki można śmiało nazwać niezbędnikiem nowoczesnej kuchni w gospodarstwie domowym. Wyręcza on nas w czasochłonnym przygotowywaniu tego napoju. Sprawia, że w filiżance ląduje sama esencja ulubionego napoju, zatem kwestia pozostających między zębami resztek po kawie, mamy też rozwiązany. Materiał i sposób wykonania oraz bezawaryjność urządzeń, sprawiają z kolei, że jest to inwestycja długoterminowa. Z tego też względu taki ekspres to dobry pomysł na trafiony prezent ślubny czy jubileuszowy.
08-07-2016